• Fiyat
    TL - TL
  • Alt Kategoriler
    1
  • Marka
    0
Yakında Gelecek

20 Amper 12 Volt Akü Şarj Cihazı Alpex

1.974,97TL Vergiler Hariç: 1.645,81TL

Alpex 12 Volt 20 Amper  Tam Otomatik Akü Şarj Cihazı  12 Volt Kuru - Jel - Sulu Akülerde Güvenli Olarak Kullanabilirsiniz. Alpex 20 Amper 12V Akü Cinsini Otomatik Seçer Ve Akü Cinsine Gö..

Akü Şarj Cihazı Nedir ? Akü Şarj Cihazını Nasıl Seçmeliyim?

Akü şarj aleti satın almadan veya bakmadan önce sahip olduğumuz akünüzün tipini(Sulu Akü Kuru Akü, Jel Akü, Lityum Akü) gibi ve bunların giriş voltajı, amper değerlerini, akünüzün kapasitesini bilmeniz gerekmektedir. Olası bir yanlış akü tercihi ve bu kullanımında aküye zarar gelme hatta ölme ihtimali olabilir. Ancak doğru akü seçimi ile bu olası yanlıştan kurtulabilirsiniz. Doğru akü şarj cihazı seçimi akünüzün ömrünü 2-3 katına çıkarabilir, boşta duran akülerinizin raf ömrünü de uzatabilirsiniz. Aynı zamanda şarj cihazları boşalan bir akünüzü doğru bir ürünle de kurtarma imkanına sahip olabilirsiniz.

Akülerin kapasitelerine göre farklı şarj amper ve  voltaj değeri vardır. Sağlıklı bir akü şarjı için akünüzün kapasitesinin %10 ile şarj etmeniz en doğrusu olacaktır. Kullanım şekline göre bu durum % 20 ‘lere kadar çıkabilmektedir. Örneğin, 100 Amper kapasiteli bir akünün en doğru şarj akımı 10-15 Amper arasında olmalıdır.

Akü şarj cihazları genellikle Otomobil aküleri, Ups cihazları ve Solar sistemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistemlerde kullanılan akü şarj cihazlarının en önemli özelliklerinden biriside akü tam kapasite dolduğu zaman şarjı kesmesidir. Bu durum akünün ömrü için çok önemlidir. Mağazamızdan alacağınız akü şarj cihazları sınıflarının arasında en tercih edilen garantili sağlam ürünlerdir. Şarj cihazı ile ilgili teknik personelimizden yardım alabilirsiniz.  


Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)